YÜKLENİYOR. LÜTFEN BEKLEYİNİZ.
Image
Imageinfo@rotatex.com.tr Image +90 422 237 54 46 (pbx)
1997 yılında entegre iplik ve örgü kumaş tesisi olarak kuruldu.

Rota Tekstil

ROTA TEKSTİL, 1997 yılından bu yana Türkiye’nin örme kumaş ve iplik alanındaki önde gelen üretim ve tedarikçi şirketidir.

ROTA TEKSTİL HAKKINDA

Rota Tekstil hakkında

ROTA TEKSTİL, 1997 yılından bu yana Türkiye’nin örme kumaş ve iplik alanındaki önde gelen üretim ve tedarikçi şirketidir.

Firmamız; 61.000 M2 açık alanı ve 24.000 M2 kapalı üretim alanı ile birlikte aylık 450 ton iplik, 400 ton boyalı kumaş üretim kapasitesine sahiptir. Ne 10/1 den Ne 40/1 e kadar değişik numaralarda %100 pamuk ipliği üretimi yapmaktadır. Ayrıca örgü tesisinde üretimi yapılan tüp ve açık en formundaki yuvarlak örme kumaşların en iyi kalitede boyar madde ve kimyasal kullanımı ile yüksek renk haslıklarında ön terbiye-boya-apre işlemlerini gerçekleştirilmektedir.

ROTA TEKSTİL, kuruluşundan bu yana her geçen gün artan memnun müşteri portföyü ile birlikte dünya tekstil piyasasında güçlü ve istikrarlı bir ilerleme kaydetmiştir. Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen hazır giyim markalarına değişen moda trendleri içerisinde en iyi kalitede iplik ve kumaş tedarik etmiştir. Ürünlerini ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerine (Fransa, Rusya, Ukrayna, Polonya, Bulgaristan, İtalya vs...) ihraç etmektedir.

ROTA TEKSTİL, tüm çalışmalarının odağına "insanı" almakta, insanın yaşam kalitesinin yükseltilmesi için kendi faaliyet alanlarında en iyi çözümleri üretmektedir. Koşulsuz müşteri memnuniyeti hedefini, teknoloji kullanımını ve yenilikçiliği benimsemiş çalışanlar ile oluşturulan katma değerin, gelecek nesillere en iyi koşullarda aktarılması hedefleriyle insana ve topluma fayda sağlamak için çalışmaktadır.

ROTA TEKSTİL DEĞERLER

Değerler

ROTA TEKSTİL var olduğu manevi zenginliklerden ilham alarak kurulmuş, hiç durmadan ilk günkü heyecan ile büyümeye devam eden ve her çalışanına sahiplenme duygusu ile bünyesine dahil eden büyük bir ailenin adıdır. Bu ailenin en temel amacı; bu değerleri, altına imza attığımız her işe yansıtmaktır.

Dünyanın birçok noktasında ROTA TEKSTİL'i temsil eden ürünler şu anda dolaşımdadır. Bu başarının en önemli sermayesi, üç ana değer üzerine inşa edilen davranış modelidir: saygı, sorumluluk ve yenilikçilik.

Saygı

İnsanlığın sahip olması gereken en önemli değerin saygı olduğunu bilinciyle hareket ediyoruz. Biz tüm çalışmalarımızda, bulunduğumuz toplumdaki bireylerin hem fiziksel hem de duygusal kişiliğine saygı gösteren, farklılıklarını hoş gören bir anlayışı benimsiyoruz.

Sorumluluk

Sırası ile insan hakları, çevresel sorumluluk, ekonomik sorumluluk, ürün ve hizmet sorumluluğu, çalışanlara en iyi iş ortamı sorumluluğu ve topluma katkı konularının nasıl çalıştığını biliyoruz ve bu sorumluluklarımızın hep bilincinde olduğumuzu belirtiyoruz.

Yenilikçilik

ROTA TEKSTİL olarak sürekli gelişim için, değerlerimizden ödün vermeden değişimi her zaman destekledik ve destekliyoruz. Üzerinde imzamızı taşıyan her ürünümüzün en iyi kalite noktasına ulaşmasında AR-GE ve inovasyona verdiğimiz stratejik önemin yer aldığını biliyoruz.

ROTA TEKSTİL KALİTE

Kalite Sertifikaları

Better Cotton

BETTER COTTON INITIATIVE

Kalite Yönetim Sistemi
Cotton Usa

COTTON USA

Kalite Yönetim Sistemi
inditex

INDITEX

Kalite Yönetim Sistemi
Image

OEKO-TEX STANDARD 100

Kalite Yönetim Sistemi
ROTA TEKSTİL ŞİRKETLER

Grup Şirketleri

Yurdakullar A.Ş.

YURDAKULLAR TEKSTIL A.Ş.

Yurdakullar Tekstil A.Ş.